Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wymarzona praca a wykształcenie – nie zawsze zapewnia stanowisko

Nie wystarczy jedynie skończyć porządne studia, utworzyć idealne CV i czekać na telefon od przypuszczalnego przyszłego pracodawcy. Stworzony przez nas rynek pracy jaki jest każdy zdaje sobie sprawę z tego, więcej jest poszukujących aniżeli miejsc pracy. Jeśli faktycznie zależy Ci by ta wymarzona praca stała się twoja, weź sprawy w swoje ręce. Rozpocznij aktywnie szukać zatrudnienia – na przykład na gdzie do pracy. A na rezultaty nie będzie należy długo czekać. Udzielaj się w prezentacjach, kursach czy konferencjach branżowych przeprowadzanych przez firmy na uczelniach. Przestaniesz być anonimową postacią z CV. Osobiście pofatyguj się do intrygującej cię firmy. Właściciel firmy doceni twoje zaangażowanie. Wyeksploatuj potęgę sieci. Coraz to powszechniejsze serwisy społecznościowe o profilu biznesowym niech staną się twoim orężem.

Stwórz tam osobisty świetny profil. Pomyśl o znajomych, jacy mogą mieć kontakty czy też informacje na temat wolnych wakatów. Często firmy wyszukują przyszłych robotników przez polecenia lub też znajomości. Korzystaj z Targów Pracy lub Dni Kariery organizowanych z reguły jesienią i wiosną poprzez ośrodki akademickie.

Może oraz nie znajdziesz wymarzonej pracy na takich targach jakkolwiek zdobędziesz co niemiara informacji, które potem masz prawo aktywnie wykorzystać. Nie wyłącznie dyplom doskonałych uczelni, doświadczenie czy kilka języków obcych zapewni Ci znalezienie atrakcyjnej pracy. Poszukiwani są pracobiorcy, jakim nieobca jest rywalizacja sportowa. Treningi, pokonywanie własnych słabości, wytrwałość w ćwiczeniach to solidny sygnał dla headhunterów.

Praca dla takiej osoby nie będzie kłopotem. Osoby czynnie uprawiające sport są wartościowszymi pracownikami niż te, jakie wolny czas spędzają przed telewizorem czy w pubach. Osoby atletyczne są pozytywnie nastawione do świata. Wiedzą o tym oczywiście szefowie czy firmy rekrutacyjne. Wskutek tego warto w swoim CV pochwalić się sportowymi maniami. Eksperci od rekrutacji bez ogródek przyznają, że mając do wyboru kilkanaście osób o podobnych umiejętnościach, wybiorą osobę, której nie obce są godziny spędzone na siłowni czy bieżni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY