Winylowe panele – dlaczego warto je kupić

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się panele winylowe. Tworzywo winylowe sprawdza się w dużej ilości zastosowań, w tym także od wielu lat na podłogach. Ale ostatnio na rynku pojawiać się zaczęły w coraz większej ilości właśnie panele, co dało wiele nowych możliwości dla kupujących. Takie panele są przede wszystkim bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Składają się one z paru różnych warstw, a z wierzchu zabezpieczone są twardym poliuretanem.

Przez to ich odporność na zadrapania, zarysowania czy przypadkowe uderzenia jest bardzo wysoka, nie ma także problemów z blaknięciem i przebarwieniami. Rzecz jasna różne odmiany tego typu paneli będą mieć różne właściwości użytkowe, dlatego też przed zakupem trzeba przyjrzeć się parametrom technicznym. Najistotniejszym z nich będzie klasa użyteczności, która oznacza intensywność użytkowania i przeznaczenie produktu.

Oczywiście nie ma problemu, jeśli panele przeznaczone do budynków publicznych zastosowane zostaną w mieszkaniu, lecz w drugą stronę tego typu rozwiązanie może się nie sprawdzić. W związku z tym że winyl to materiał całkowicie odporny na wilgoć i wodę, to przez to sprawdza się wyśmienicie w praktycznie każdym pomieszczeniu. Można je bez problemów kłaść w łazienkach i kuchniach, bez ryzyka że stanie im się coś po zalaniu. To przekłada się też na kwestie wiążące się z pielęgnacją, wystarczy powierzchnię przetrzeć delikatnym środkiem aby utrzymać idealną czystość. Właściciele własnych domów na pewno docenią to, że panele winylowe sprawdzają się bardzo dobrze przy ogrzewaniu podłogowym.

Już same są bardzo ciepłe i przyjemne, a dzięki niewielkiej grubości i niskim oporom cieplnym gwarantują duży poziom skuteczności grzania. Jeżeli ktoś posiada manualne zdolności, to takie panele położyć można samemu, bez konieczności zatrudniania do tego specjalisty. Sam sposób montażu jest stosunkowo prosty, bowiem wykorzystuje się przy nim mechanizm zatrzasków, trzeba jednak wcześniej wyrównać bardzo dokładnie posadzkę i położyć podkład.