Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób tablice edukacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnich czasach stały się tablice sensoryczne. Są one niezwykle proste do wykonania, a równocześnie doskonale przykuwają uwagę dzieci i rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Producenci takich tablic oferują ogromną ich różnorodność. W sklepach znaleźć można modele duże i małe, o kilku czy nawet kilkudziesięciu częściach.

Elementy takich tablic również mogą być niezwykle różnorodne, dzięki temu rodzice mogą wybrać taki ich zestaw, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne zaczynają się od 100 złotych, a w przypadku największych kończyć się mogą na więcej niż tysiącu. W dużym stopniu są uzależnione od wykonania i od tego, co na nich jest przymocowane. Ale taka tablica sensoryczna może zostać również zrobiona samodzielnie. Jeśli ktoś posiada odrobinę manualnych zdolności, to bez większych problemów poradzi sobie z czymś takim. Przede wszystkim należy zacząć od znalezienia odpowiedniej bazy.

Może ona być wykonana z drewnianej deski, bardzo dobrze będzie się też do tego nadawała grubsza sklejka. Deskę czy sklejkę należy dociąć na odpowiedni wymiar, a następnie dokładnie zeszlifować rogi, aby nie zostawić żadnej ostrej krawędzi. Po pomalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem zabrać się można za przykręcanie elementów. Te zaś mogą być bardzo różne, w zależności od tego co zostanie znalezione. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju zębatki, pokrętła i przełączniki, które uczą maluchy różnych nowych ruchów, ucząc jednocześnie wytrwałości i cierpliwości.

Na tablicy można też przyczepić przedmioty z klawiszami, na przykład telefon komórkowy, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeśli rodziców nie przerażają hałasy, to można też pomyśleć o cymbałkach, dzwonku lub trąbce, elementy te bardzo dobrze stymulować będą słuch malucha. Podejmując decyzję o zrobieniu trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna musi być w pełni bezpieczna dla dzieci, dlatego nic nie może od niej odpadać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY