Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób błyskawicznie i sprawnie zdobyć kredyt hipoteczny na remont domu?

Od roku 2009 na naszym rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się więc ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów oryginalnych, proponowanych poprzez deweloperów, jak również oraz tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona między innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki żądają większej dyspozycji spłacenia zaciągniętego kredytu, a w następstwie tego stosownego kryterium dochodowego – Kredyt Hipoteczny. Taka sytuacja wywołuje też, że dużo domów przeznaczonych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za wielokrotnie nieduże pieniądze.

Można w następstwie tego kupić relatywnie niedrogo taki dom, jednakże zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie zapytanie, czy wolno uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na nabycie, ale na remont takiego mieszkania. Okazuje się, że banki nie odmawiają od razu udzielania tego rodzaju kredytów hipotecznych, niemniej jednak jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców niż przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy mieszkania.

Sprawą najważniejszą albowiem dla banku, blisko kryterium rentownego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, ponieważ to jest jakkolwiek istota kredytu hipotecznego. Jeśli w takim razie wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest stosunkowo nieduża, a kredytobiorca pragnie uzyskać w formie kredytu sumę sporo wyższą, powstaje problem słusznego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu banki wysyłają własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu przybliżonego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY