Terapia rehabilitacyjna stopy – jakim sposobem wygląda pomoc ortopedyczna?

Astronomicznym powodzeniem cieszy się obecnie rehabilitacja, jaką określić wolno, jako w pełni kompleksowe oraz zespołowe działanie na rzecz osoby chorej, czy też również niepełnosprawnej, czy takiej, która znajduje się w okresie rekonwalescencji, jaka wynika z zabiegów oraz operacji, jakie pozostają przeprowadzone. Zabiegi, jakie wykonuje się w ramach działania, jakim jest terapia rehabilitacyjna mają na celu przywrócenie optymalnej biegłości ruchowej, czy również psychicznej chorej osobie.

W głównej mierze rehabilitacja ma na celu usprawnienie osób, jakie cierpią na dysfunkcję ruchową. Twórcami tego działu są profesor Howard Rusk, i Wiktor Dega. Jednym z najważniejszych działów rehabilitacji ruchowej jest fizjoterapia, którą zazwyczaj użytkuje się w czasie pooperacyjnym, bądź również powypadkowym. Obecnie rehabilitacja uważana jest za proces nie tylko medyczny, jakkolwiek także społeczny.

Prócz tego uważa się ją za globalną, albowiem każdy ma do niej prawo, wczesną, gdyż powinna być jak najwcześniej rozpoczęta, a również ciągła, albowiem raz rozpoczęta powinna być kontynuowana aż do zwieńczenia i uzyskania pożądanych rezultatów. Dzisiaj niezmiernie w wielu przypadkach wykonywane są operacje korekcyjne, i naprawcze stóp oraz stawów kolanowych, co znane jest, jako chirurgia stopy. Rola stopy w życiu każdego człowieka jest gigantyczna, ponieważ spełnia podstawową funkcję podpórczą. Z tego też względu chirurgia stopy nie jest jedynie wynikiem kosmetycznym, ale leczniczym, który dba o to, by funkcjonowała ona dobrze.

Z tego również względu, jeżeli mamy zamiar, lub jesteśmy zmuszeni zrealizować zabieg, jakim jest chirurgia stopy musimy prosić o pomoc doświadczonego oraz kompetentnego lekarza chirurga – wspomoże też ortopedia wrocław. Zabieg, jakim jest chirurgia stopy składa się z kilku etapów. Jeśli mamy do czynienia ze wczesną fazą zniekształceń możemy wykonać tylko operację tkanek miękkich. Niestety w wielu bardziej zaawansowanych przypadkach trzeba wykonać osteotomie, czyli korekcje osi kości w obrębie stopy. Prawidłowo przeprowadzone operacje muszą zostać dostosowane do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, a ich charakterystyczną cechą jest to, iż po zabiegu następuje krótki okres rehabilitacji. Ewidentnie po zabiegu należy unieruchomić stopę pacjenta, jednak w tym celu nie stosuje się opatrunków gipsowych, lecz miękkie elastyczne opaski uciskowe.