Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne – w jaki sposób się je robi

W ciągu najbliższego czasu posiadaczy starszych domów i mieszkań będzie czekała kolejna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o wykonanie świadectwa energetycznego, które będzie obowiązkowe dla wszystkich budynków. Jeśli ktoś zamierza nie robić tego, to musi być świadomy że naraża się w ten sposób na grzywnę wynoszącą nawet do pięciu tysięcy złotych.

Takie Świadectwo charakterystyki energetycznej to nic innego jak dokument, jaki informuje o pełnym zapotrzebowaniu budynku na energię, wiążącą się zarówno z chłodzeniem i ogrzewaniem, jak również podgrzewaniem wody oraz oświetleniem. A wszystko to w ogromnym stopniu jest uzależnione od stanu technicznego i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne muszą zawierać kilka ważnych informacji. Po pierwsze w dokumentach tych muszą się znaleźć fotografie frontowe obiektu, a także dokładny plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Potrzebna też będzie informacja na temat tego, jaką mają grubość i ocieplenie ściany i stropy, oraz z czym sąsiaduje dany lokal. Z istotnych informacji trzeba jeszcze wymienić technologię ogrzewania wnętrza oraz przygotowywania ciepłej użytkowej wody. Ważnym elementem każdego takiego certyfikatu są obliczenia zrobione przez osobę go wykonującą. Wyliczenia te są oparte na podanych przez właściciela informacji, dlatego nie można tutaj przekazywać fałszywych danych. Jeśli tak się zrobi, to certyfikat będzie nieważny, a dodatkowo można się narazić na finansowe konsekwencje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY