Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomoc geodezyjna – w jakich sytuacjach będzie potrzebna

Budowa wymarzonego domu będzie się wiązać z wieloma obowiązkami. Nie da się tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba również współpracować z różnymi fachowcami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc jest potrzebna w kilku przypadkach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, na przykład po to żeby poznać dokładnie jej położenie. Przyda się to też do postawienia jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z sąsiadami. Mając znaleziony plan domu należy go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To również będzie zadanie geodety, który wykona wszystko w oparciu o mapę projektową. Na mapie należy umieścić zarówno mieszkalny budynek, jak również niezbędne przyłącza.

Jeżeli cała dokumentacja będzie całkiem zatwierdzona i właściciel otrzyma zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć na działce miejsce, w którym budynek zostanie postawiony. To także będzie należało do obowiązków geodety, który powinien w tym celu zamontować w wyznaczonych miejscach znaki geodezyjne. Mają one duże znaczenie, bo w oparciu o nie robione będą fundamenty. Przy tych pracach ustala się także położenie poszczególnych przyłączy, jeśli przebiegać one będą pod ziemią. Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na budowie, już po jej skończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i zobaczyć czy wszystko wykonane zostało zgodnie z planem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY