Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomiarowe króćce – do czego się ich używa

Instalacje gazowe i hydrauliczne wymagają ciągłego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. Szczególnie jest to ważne w przemysłowych zastosowaniach, w których niewielka nawet usterka doprowadzić może do poważnych konsekwencji. Dlatego też bardzo dużą rolę odgrywają w przypadku takich układów pomiary głównych wartości, co pozwala wyłapać nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów są stosowane rozmaite metody, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które z jednej strony są niedrogie i proste w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjne zmierzenie ciśnienia czy przepływu cieczy w instalacji. Elementy te są dostępne w wielu rozmaitych rodzajach i wersjach, dzięki czemu nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego. Jeżeli taka konieczność się pojawi, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, wystarczy mu podesłać specyfikację i ustalonym okresie czasu odebrać zamówione części.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy wykonany jest z odpowiednio dobranego materiału, także ze względu na rodzaj cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odpowiednio odporny na działanie czynników atmosferycznych, a także zagwarantować dużą mechaniczną wytrzymałość. W pewnych przypadkach stosuje się stal nierdzewną, ale też i specjalistyczne odmiany stali odporne na działanie kwasów. Średnice zewnętrzne takich króćców są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu typowe ich modele można wykorzystywać w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY