Podstawowe wiadomości na temat łysiczki lancetowatej

Podstawowe wiadomości w temacie łysiczki lancetowatej podane są na stronie GoldenTeacher. Jest to jeden z 3 typów grzybów, jakie można znaleźć, mających w składzie psylocybinę. Zawiera on również sporą liczbę tej substancji. O tym, jak łysiczka lancetowata wygląda mających doświadczenie użytkowników grzybów psylocybinowych nie trzeba informować, aczkolwiek jeśli ktoś chciałby tyle co się tego dowiadywać, to ze wskazanej strony internetowej bez wątpienia musi skorzystać. W głównej mierze z wpisu na podanej stronie można dowiedzieć się, jaki jest wygląd kapelusza.

Może zmienić on własne ubarwienie z uwagi na pojawiającą się wilgoć. Wówczas może być on brązowy, ciemnooliwkowy albo szarawobrązowy. Jeżeli jest natomiast sucho to kapelusz jest gładki, biały, żółtawy albo w kolorze żółtobrązowym. Średnica kapelusza łysiczki lancetowatej ma od pół do półtora cm, wysokość to od jednego do dwóch centymetrów. Kapelusz może posiadać przeróżne kształty. Zwykle jest natomiast stożkowaty, dzwonkowaty albo zaostrzony jak lanca.

Na szczycie kapelusza znajduje się specyficzny guzik. Kapelusze gładsze w zakresie tego rodzaju można znaleźć nad wyraz rzadko. Starsze owocniki mogą mieć zmarszczone brzegi. Blaszki kapelusza są rozmieszczone rzadziej, mają sporą szerokość i najczęściej są trochę przerośnięte oraz solidnie wrośnięte do trzonu. Ich kolor prędko ulega zmianom, od purpury po czerń. Zapoznając się z tym opisem nad wyraz prędko można będzie stwierdzić, jak prezentuje się prezentowany grzyb.