Pielęgnacja rzęs

Czy mogę umyć twarz?” Czy mogę usunąć makijaż, tusz do rzęs? Czy to niszczy moje naturalne rzęsy?” to pytania, które najczęściej słyszymy od klientek, jeśli jesteśmy stylistkami rzęs. Przy odpowiedniej pielęgnacji możemy przedłużyć żywotność przedłużanych rzęs, ale nieodpowiednia pielęgnacja prowadzi do przedwczesnego wypadania rzęs lub nawet uszkodzenia rzęs naturalnych.

Dbanie o przedłużanie w ciągu pierwszych kilku godzin po zastosowaniu przedłużania rzęs to podstawa ich odporności. Używając kleju, dopiero w ciągu pierwszych 3-4 godzin powinniśmy położyć większy nacisk na ich pielęgnację: nie dotykać wody, pary, unikać ich makijażu.

Po pierwszych 4 godzinach klienci mogą jednak wrócić do normalnego trybu życia: uprawiać sporty (nawet pływać), chodzić do sauny, solarium, robić makijaż. Zabronione jest długotrwałe stosowanie produktów zawierających olejek na przedłużanie rzęs. Polecane produkty do pielęgnacji i makijażu są wyjątkowe, te do przedłużania rzęs.

Codzienna opieka

Chociaż klienci unikają sięgania po przedłużki, aby zapobiec ich przedwczesnemu wypadaniu, z należytą starannością możemy przedłużyć ich żywotność. Rozszerzenia są codziennie czyszczone za pomocą akcesoriów (pałeczki, bezpyłowa gąbka kosmetyczna) oferowanych klientkom stylistek, a następnie szczotkowane przy pomocy szczoteczki do rzęs. Prawidłowo zaaplikowane rzęsy po trzech tygodniach będą układane tak gładko jak pierwszego dnia.

Jeśli klientka skarży się na niechlujne, niewygodne, sklejające się lub zniszczone rzęsy, oznacza to, że aplikacja była niewłaściwa lub użyte produkty były gorszej jakości.

Przy odpowiedniej aplikacji, wysokiej jakości środkach aplikacyjnych i pielęgnacyjnych, przedłużanie rzęs można czyścić w dowolnym momencie , bez przerwy, nie uszkadzając naturalnych rzęs i nie uszkadzając oczu. Bo zdrowie rzęs i oczu musi być na pierwszym miejscu!

Sztuczne rzęsy czy rzęsy naturalne?

To prawda: wygląd rzęs może bardzo zmienić nasz wygląd. Ale wybierając szybki sposób na uzyskanie pięknych rzęs, czy na dłuższą metę nie mamy więcej do stracenia?

Czym są sztuczne rzęsy? Istnieje kilka metod i technik na stosunkowo szybkie uzyskanie efektu rzęs movie star: począwszy od klasycznych pasków, które przyklejają się do linii rzęs, aż po najnowszy trend w tej dziedzinie, sztuczne rzęsy nakładane nitką po nitce.

Okuliści – i nie tylko – zwracają jednak uwagę, że cena zapłacona za wieczór i odpowiednio kilka tygodni (w przypadku rzęs nakładanych metodą wire-to-wire), w których rzęsy będą wyglądać spektakularnie może być za wysoka. I nie chodzi o to, jak kosztowny jest zabieg zaaplikowania i późniejszej pielęgnacji rzęs, w przypadku szorstkich, ale o to, że rzęsy mogą tak bardzo ucierpieć, że ich odbudowa może zająć wiele miesięcy – choć nie zawsze pewność, że rzęsy w pełni zregenerują się.

Powodem, dla którego naturalne rzęsy mogą cierpieć z powodu takich zabiegów, jest w wielu przypadkach wątpliwa jakość kleju używanego do klejenia rzęs – niektóre formuły klejów zawierają formaldehyd, który działa drażniąco na oczy i toksycznie dla skóry. Rozwiązanie, które stosuje się w celu rozpuszczenia kleju, gdy decyduje się na usunięcie sztucznych rzęs, ma również destrukcyjny wpływ na naturalne rzęsy. portal o zdrowiu i urodzie

Jeśli jednak naprawdę chcesz wypróbować efekt sztucznych rzęs na wyjątkowej imprezie, w której będziesz uczestniczyć, starannie wybierz kosmetyczkę i salon, który się Tobą zaopiekuje.

Korzyści z naturalnych rzęs

Cierpliwość okazuje się również cnotą, jeśli chodzi o pełne cieszenie się naturalnym pięknem rzęs, a długofalowe korzyści znacznie przewyższają te, które daje efemeryczne piękno sztucznych rzęs. Przede wszystkim, aby rzęsy były naturalnie piękne, trzeba je odpowiednio pielęgnować i cieszyć się jak najlepszym ogólnym zdrowiem.

Następnie, będąc odpowiednio zadbanymi, staną się jeszcze silniejsze, spełniając swój główny cel, jakim jest ochrona oczu przed kurzem lub substancjami, które mogą osiągnąć ich poziom.Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą byłoby to, że naturalne piękno jest zawsze przyjemniejsze niż to, które uzyskuje się dzięki fajerwerkom.

Stymulacja naturalnego wzrostu

Aby cieszyć się mocnymi i pięknymi rzęsami, ważne jest wszystko: od codziennego jedzenia, higieny domowej (aby zapobiegać infekcjom oczu, także tych z roztoczami) po produkty oczyszczające i nawilżające skórę, a także makijaż.

Poza tymi aspektami naturalny wzrost rzęs można przyspieszyć za pomocą produktów, które odżywiają i nawilżają rzęsy, zapewniając im komfortowe środowisko życia.

Olej rycynowy i oliwa z oliwek, otrzymywane w procesie tłoczenia na zimno, można uznać za naturalne rozwiązania o działaniu stymulującym wzrost rzęs. Muszą być stosowane długotrwale, aby nie docierały do ​​oczu, ponieważ działają drażniąco.

Przedłużanie rzęs na drucie to jedno z ratujących życie rozwiązań, które poprawiły życie wielu kobiet. Ale są pewne zasady utrzymania linii rzęs.

Klej jest ważnym składnikiem aplikacji rzęs. Są to kleje do technik objętościowych lub do projektowania na specjalne okazje, dla początkujących, zaawansowanych i profesjonalnych artystów rzęs. Wybierz klej w zależności od czasu schnięcia i wilgotności, nad którą chcesz pracować. Oprócz zwykłych składników musi zawierać elementy ułatwiające łatwe i długotrwałe utrwalenie. Jeśli klej ich nie zawiera, cyjanoakrylan (główny składnik klejów do przedłużania rzęs) utworzy bardzo kruche wiązanie na naturalnej rzęsie, a efektem będzie przedwczesne opadanie przedłużenia.

Zaleca się mycie rzęs wodą (poza pierwsze 48 godzin), lekkimi ruchami w kierunku ich wzrostu. Możesz skorzystać z prysznica niskociśnieniowego (ale nie z gorącą wodą) wraz z pianką oczyszczającą. Usuwa to wszelkie pozostałości makijażu, które mogą gromadzić się u nasady naturalnych rzęs.