Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do widłowych wózków – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Codzienne użytkowanie wózków widłowych wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeżeli dotychczasowe już się zbyt mocno zużyły. Opony w tego typu wózkach są ogromnie ważne, ponieważ mocno wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, ale też na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Podzielone są one na dwie podstawowe grupy, czyli pełne i pneumatyczne. Wersje pneumatyczne wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w samochodach, choć rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do warunków pracy tych pojazdów. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużą zaletą jest duży poziom elastyczności.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego sprawdza się dobrze do wożenia delikatnych ładunków, jakie będą wymagać większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Garwolin są też wykorzystywane na mniej równych podłożach, gdyż w niektórych sytuacjach dość szybko się zużywają.

Dlatego też pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu pełnych opon, jakie w środku nie mają powietrza tylko specjalny rodzaj gumy. Takie opony cechują się wysoką odpornością na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nie ma w nich ryzyka tego, że opona ulegnie przebiciu i będzie ją trzeba awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Jednak przy tym rozwiązaniu liczyć się trzeba z wyższymi wydatkami, ponieważ takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Również wymienienie jest bardziej wymagające, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY