Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Olej a silniki oraz łożyska izolowane

Olej silnikowy jest wariantem oleju, jaki wykorzystuje się do smarowania różnych silników spalinowych. Nadrzędnym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak skutecznie silnik, lub łożyska – więcej na Promotor przekładnie ślimakowe. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, że oczyszcza, zapobiega korozji, koryguje szczelność oraz pomniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza części ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi sztucznych związków syntetycznych ropy naftowej i innych produktów wykorzystywanych do produkcji oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się zwłaszcza z węglowodorów, związków organicznych złożonych w całości z węgla oraz wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do którego dodaje się szereg dodatków, polepszających ich działanie.

Dodatkami przeważnie wykorzystywanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia oraz pienienia się oleju, powiększające smarność i dyspersyjne. Jest dużo rodzajów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość oraz markę. Olej silnikowy jest smarem, który używa się w motorach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do napędów w autach, skuterach, autobusach, carts, łodziach, kosiarek do trawników, ciągnikach, pociągach, aeroplanach; przeróżnym wyposażeniu w budownictwie i rolnictwie oraz silnikach statycznych, w jaki sposób na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się albowiem w silnikach są części, jakie poruszają się w niezwykle małych odległościach od siebie oraz powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY