Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać przy wyborze opału na zimę

Wielu posiadaczy domów ma w nich piece, które przeznaczone są do spalania różnego rodzaju stałego opału. Przeważnie to jest drewno lub węgiel, lecz coraz większą popularnością cieszy się też ekogroszek oraz brykiet drzewny. Poszczególne odmiany takiego opału mocno się jednak od siebie różnią, dlatego przy wyborze należy na kilka rzeczy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim opał, który chce się spalać, musi posiadać wystarczającą wartość opałową.

Najkorzystniej parametr ten się przedstawia w przypadku węgla kamiennego, a kaloryczność drewna i pelletu zależą w dużym stopniu od gatunku, z którego zostały zrobione. Niezwykle istotne jest także, żeby paliwo było wysuszone odpowiednio przed paleniem. Jeżeli będzie ono miało dużą wilgotność, to nie tylko nie będzie ono w stanie wytworzyć wystarczającej ilości energii cieplnej, ale podczas spalania wydzielać się też może dużo szkodliwych związków. Z tego też powodu nawet jeśli wybierze się dobry jakościowo opał, to na jego wilgotność również trzeba zwrócić trochę uwagi.

Sporo osób zwraca za to dużą uwagę na sprawy finansowe. Przeważnie jest tak, że materiały o największej kaloryczności też najwięcej kosztują. Dlatego podczas zakupu nie należy patrzeć jedynie na cenę, lecz również na to, jak dużo opału będzie się zużywać. W wielu przypadkach dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie dobrego jakościowo, ale nieco droższego węgla, niż taniego, kiepskiego drewna. Opał dobrze jest też kupować w dobrych hurtowniach, a takie można znaleźć na przykład po podaniu w wyszukiwarce słów hurtowa sprzedaż ekogroszku i przejrzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY