Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze etapy projektowania strony internetowej

Podejmując decyzję o uruchomieniu własnej strony internetowej liczyć się trzeba z faktem, że jej wykonanie zająć może sporo czasu. Dużo rzecz jasna będzie zależeć od tego, jaki zakres nowych funkcjonalności oraz treści należy przygotować, ale w każdej sytuacji poszczególne etapy będą podobne do siebie.

Po pierwsze rozpocząć należy od tego, aby poszukać firmy która zajmie się wszystkim. Najszybciej zrobić to można korzystając w wyszukiwarki, po wpisaniu w niej hasła strony internetowe wystarczy przejrzeć uzyskane rezultaty i na coś się zdecydować. Pierwszym z etapów wszystkich projektów jest dokładne ustalenie oczekiwań i wymagań.

Etap ten jest bardzo ważny, ponieważ w oparciu o przygotowaną analizę przygotowywany jest zakres prac i ich koszty. Jeżeli ustali się już wszystko wstępnie, to należy to wszystko zapisać w formie umowy, koniecznie z ujęciem ceny do zapłacenia i terminu. Gotowa umowa jest sygnałem na to, że do pracy mogą przystąpić programiści i graficy. Sam proces robienia serwisu i przygotowywania wszystkich funkcjonalności jest najdłuższy, a po jego skończeniu należy przystąpić do końcowych testów.

Podczas nich niejednokrotnie pojawi się konieczność jakiś modyfikacji, tak aby wszystko działało bez niedoróbek i błędów. Po skończeniu testów strona zostaje przenoszona na widoczny w internecie adres i udostępniana użytkownikom. Często nie będzie to wcale koniec współpracy, ponieważ jeśli zaczną się pojawiać nowe pomysły, to również trzeba będzie je zaplanować i potem wykonać prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY