Jakie są atrybuty zielonej kawy?

Kawę zieloną, tak samo jak jej czarną siostrę, przed zalaniem wodą trzeba zmielić. Ewidentnie część sklepu proponuje zmielenie tej kawy na miejscu, jednakże bodajże każdy wielbiciel kawy zgodzi się z tym, że tylko ta świeżo mielona smakuje najporządniej. Tutaj wypada jednak od razu zwrócić szczególną uwagę na fakt, że ziarenka kawy zielonej są nieco twardsze od ziaren palonej kawy czarnej. Skutkiem tego nie polec się wrzucania ich od razu do młynka, tak jak stereotypową kawę ziarnistą – Najlepsze kawy ziarniste. Specjaliści i smakosze uważają, że najprzyzwoiciej jest najpierw ziarna zielonej kawy rozbić w moździerzu. W ten sposób uniknie się niebezpieczeństwa zniszczenia ukochanego elektrycznego młynka do kawy. Dopiero tak zmielone ziarna można wsypać do kubka czy też innego naczynia, z jakiego zamierza się wypić gotowy napar.

Na koniec ziarna te oczywiście trzeba zalać wrzątkiem i zaczekać kilka minut, aby cały napój się zaparzył. W tym momencie niesztampowa oraz, co najistotniejsze, wybitnie zdrowa kawa, jest właściwie gotowa do spożycia. Wolno jednakże naturalnie smak tak przyrządzonej kawy polepszyć, stosując znakomicie znane sposoby, jak dodanie trafnych przypraw, takich jak na przykład kardamon.

Wolno też naturalnie napój posłodzić, jakkolwiek trzeba pamiętać, że jeśli stosuje się go jako środek uzupełniający odchudzanie, takie działanie najzwyczajniej w świecie mija się z założonym celem. Smakosze kawy mogą jednakże popróbować oraz poeksperymentować w poszukiwaniu przepisu na perfekcyjną kawę zieloną.

Choć zielona kawa jest aktualnie polecana przez speców zajmujących się na co dzień pracą z figurami cierpiącymi na otyłość lub nadwagę i choć środek ten reklamowany jest jako cudowny, jest to jedynie suplement diety. Nie wolno traktować kawy zielonej jako lek, jaki przyniesie imponujące i natychmiastowe rezultaty, w postaci pozbycia się kilkudziesięciu bezużytecznych kilogramów w ciągu paru dni. Tak w samej rzeczy stosowanie kawy zielonej będzie efektywne jedynie wtenczas, gdy połączy się picie jej z aktywnością ruchową oraz dobrą dietą. Dlatego kawę zieloną trzeba poniekąd rozpatrywać jako dodatek i być może również impuls do poczynienia innych zmian w swoim trybie życia.