Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak w nowoczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się folie

Uprawa kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków do rozwoju, w szczególności wiosną. Niskie temperatury niekorzystnie bowiem wpływają na tempo rozwoju, z tego też powodu branża ogrodnicza stosuje powszechnie rozmaite tunele pokryte foliami. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyły się szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są jednak tańsze niż szkło, a dają bardzo podobną funkcjonalność. Aktualnie na rynku jest wiele odmian takich folii, tak więc nie powinno być problemu z wybraniem odpowiedniej. Różnią się od siebie dużą ilością parametrów technicznych, z których najistotniejsza będzie wytrzymałość.

W zależności od tego jak długo będzie się chciało użyć takiej folii, to należy zakupić odpowiedni produkt. Folie Warte Polymers przeznaczone na kilka lat są bardziej grube, często mają też dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne niż tradycyjne, lecz posiadać mogą gorsze parametry świetlne.

Podczas wyboru folii będzie to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Aby zapewnić roślinom optymalne warunki na rozwój jest zalecane, aby przepuszczalność światła wynosiła co najmniej 90 %, wtedy się zapewni roślinom optymalne warunki na rozwój. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY