Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak przyzwyczaić czworonoga do zostawania w domu – szkolenie czworonogów pomoże

Czworonóg, który nie znosi zostawać sam w mieszkaniu to dla właściciela nie lada problem. Czworonóg zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc łagodnie – nieznośnie. Wyje oraz niszczy wszystko dookoła, nierzadko także załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma wobec tego po powrocie masę porządkowania, a dodatkowo jeszcze musi wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia z reguły ma swoje podłoże w czasie szczenięcym – nie jest wykluczone, iż pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji może zrobić właściciel? Przede wszystkim psa do zostawania w domu wypada przyzwyczaić – jeśli właściciel w nadmierny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można zacząć od wybitnie prostych treningów takich jak zamykanie czworonoga samego w pokoju na parę minut czy też wybrać się na odpowiednie szkolenie żeby uzyskać pomoc – szkoła dla psów. Do tego nie wolno też pozwalać psu na gryzienie różnych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z domu wolno zabrać w pierwszej kolejności czworonoga na dłuższy spacer – niech się odpowiednio wybiega oraz zmęczy.

Wychodząc, należałoby zostawić mu jego ukochane zabawki. Fachowcy są zdania, iż jeżeli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zgłosić się ze swym czworonogiem do specjalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli oraz niedoli, przenigdy nie musimy niepokoić się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY