Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego pracujemy za granicą? Wyższe pensje oraz zwrot podatku

To kraj, w jakim Polacy coraz to częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji skarbowych dotyczy wyłącznie obywateli kraju. Co zgodność z rzeczywistością Polacy nie muszą się rozliczać, lecz coraz częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. Żeby dostać zwrot trzeba przedstawić niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, która zatwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat też weryfikują legalną pracę i obejmują informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Zwrot nadwyżki podatku z Holandii możliwy jest nawet do pięciu lat wstecz – zobacz biuro podatkowe holandia. Kwota wolna od podatków wynosi w Holandii mniej więcej 6 000 euro. Rok podatkowy jest tożsamy jak w Polsce oraz wskutek tego rozliczyć z niego się wolno dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma okres roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, jednak w praktyce trwa to o dużo krócej. Urząd ogłasza doliczenie pobocznych odsetek do kwoty podatku w przypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY