Czyszczenie separatorów tłuszczu – jak często trzeba robić

Wiele firm działających w branży gastronomicznej korzysta z dużej ilości tłuszczu. Nie ma możliwości wylania go bezpośrednio do kanalizacji, ponieważ może to spowodować jej zatkanie, z tego też powodu konieczne zastosowanie jest wtedy specjalnych separatorów. Takie separatory są stosunkowo prosto zbudowane, bowiem są złożone z komory, w jakiej na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach gromadzony jest tłuszcz.

Jednak posiadając takie urządzenie należy systematycznie wykonywać serwis separatorów, bo jeśli się tego nie zrobi, to przestanie ono należycie działać. Na szczęście nie będzie z tym żadnych problemów, bo na naszym rynku działa dużo firm oferujących tego typu usługi. Wybierając propozycję jakiejś należy się dowiedzieć, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, aby później nie było jakiś kłopotów wiążących się z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo serwis separatorów wykonywane jest za pomocą specjalistycznego samochodu, którym trzeba podjechać tak blisko jak jest to możliwe, a następnie przy użyciu węża zebrać z wnętrza znajdujący się tam tłuszcz. Ten trzeba następnie zutylizować w odpowiedni sposób, tak żeby nie szkodzić środowisku. Dlatego ważne jest to, żeby separator został zamontowany w miejscu do jakiego będzie wygodny dostęp. Jeżeli się zrobi inaczej i firma zajmująca się serwisem będzie musieć mocno się starać przy czyszczeniu, to wtedy zapewne też i będzie zupełnie inna czyszczenie separatorów cena.