Czemu francuskie buldogi cieszą się takim zainteresowaniem

Szukając psa do domu trzeba się zastanowić nad wieloma sprawami. Każda z ras będzie bowiem miała nieco inne wymagania i cechy charakteru, i trzeba to koniecznie uwzględnić przy wyborze. Szczególnie jest to istotne w przypadku starszych osób czy małych dzieci, z którymi powinny mieszkać jedynie nieagresywne, łagodne rasy. Z pewnością jedna z bardziej polecanych to francuskie buldogi. Te psy nie nie są zbyt duże, bowiem z reguły ich waga nie będzie przekraczać piętnastu kilogramów. A posiadają takie cechy, dzięki którym od razu stają się uwielbianymi domownikami.

Po pierwsze są bardzo radosne i wesołe, bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych właścicieli. Nie mają żadnego problemu z resztą zwierząt, choć samce tej samej rasy mogą być atakowane. Dogadują się bardzo dobrze z małymi dziećmi, i wykazują ogromną cierpliwość nawet w przypadku wymyślnych zabaw. Równocześnie opieka nad nimi nie jest trudna i uciążliwa. Jak każde psy wymagać będą codziennego wyprowadzania, lecz spacery nie muszą być intensywne i długie. Trzeba jednak pamiętać że są bardzo towarzyskie, z tego też powodu przebywanie samemu w domu może im nie służyć.

Należy za to zadbać o ich zdrowie, ponieważ dość często zapadają na choroby i wymagają wizyt u weterynarza. Jeśli ktoś się będzie decydował na kupno psa tej rasy, to powinien to zrobić wyłącznie w jakieś sprawdzonej hodowli. A taką bez większych problemów można znaleźć w sieci, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło buldog francuski cena hodowla.