Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są suplementy oraz peptydy?

Czym są odżywki? Są to poboczne substancje zawierające mikro i makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w odpowiedniej, określonej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w należytej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w okresie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również zażywaniem różnych lekarstw i stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je wobec tego uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są także ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy również są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Rzecz jasna, nie ma mowy o tych dopingujących, lecz wyłącznie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – też powinni zażywać suplementy. Zazwyczaj zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – czyli makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do zwyczajnego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro i makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe elementy w stosownych proporcjach. Wolno je zakupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli niemniej jednak nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportowców, jakich wysiłek pochłania dużo energii, odżywki wyglądają trochę inaczej. Preparaty poboczne to między innymi – suplementy białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są więc nieodzowne do zażywania w wielu sytuacjach, niemniej jednak decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY