Urodziny, rocznice, Boże Narodzenie, komunia – przy każdej okazji zastanawiamy się jaki prezent będzie najciekawszy dla osoby obdarowywanej. Przy wyborze upominku powinniśmy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak: okazja, wiek danej osoby, zainteresowania oraz budżet jaki chcemy przeznaczyć. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji z uwagą na budżet jakim dysponujemy.

Do 50zł

Jeśli dysponujemy bardzo ograniczonym budżetem lub zakup upominku jest spowodowany chęcią obdarowania kolegi lub koleżanki z pracy możemy skorzystać z oferty drobnych gadżetów, jak na przykład breloczki do kluczy, czekoladki, koszulki lub poduszki z własnym nadrukiem czy akcesoria przydatne w pracy przy komputerze jak chociażby pendrive.

Pasjonat survivalu będzie ucieszony z nowego noża turystycznego, kierowcę możemy obdarować uchwytem na smartfon, a naszej mamie czy babci warto będzie podarować kwiaty do ogrodu lub na balkon. Fajnym pomysłem na prezent dla partnerki lub starszej siostry są stojaki na biżuterię.

Do 100zł

W tym przedziale cenowym możemy już trochę bardziej zaszaleć. W podanych cenach znajdziemy gry planszowe i towarzyskie, idealne na spotkania rodzinne czy ze znajomymi. Dla mamy możemy wybrać coś z proponowanych akcesoriów do kuchni czy innych elementów wyposażenia mieszkania, jak na przykład stojak na noże czy lampka stołowa. Dla mężczyzn możemy znaleźć ładny krawat lub portfel czy też ekskluzywny alkohol, dostępny już w takim przedziale cenowym.

Dla pań warto zwrócić uwagę na zestawy kosmetyków, o ile dobrze znamy potrzeby konkretnej kobiety. Nie wypadałoby mimo wszystko prezentować kremu przeciwzmarszczkowego 😉 Za taką kwotę otwiera się dla nas opcja „przeżyć” czyli prezentów niematerialnych, jak wyprawa do escape roomu lub na strzelnicę.

Ministerstwo Gadżetów – pomysły na prezent na każdą okazję

http://www.ministerstwogadzetow.com/

Do 200zł

Za taką kwotę dla fanów konsol i komputerów możemy wybierać już spośród gier PC i na konsole. Dla pani domu lub jako upominek ślubny możemy podarować komplet kieliszków do wina. Dla młodzieży wciąż duża popularnością cieszą się hulajnogi oraz deskorolki. A wśród prezentów „przeżyciowych” możemy zaproponować komuś kolację dla dwojga, jazdę sportowym autem czy partię gry w paintball.

Do 500zł

To kategoria prezentów na większe okazje. Dla bliskiej osoby możemy podarować na przykład kurs dla baristów czy lot balonem. Dla młodych techników znajdziemy zajęcia z konstrukcji klocków lego lub budowania i programowania robotów.

Również dla dzieci możemy wybrać rower, trampolinę do ogrodu lub sprzęt elektroniczny jak smartfon czy drona. Dla bliskich pań warto udać się do jubilera i wybrać ładną biżuterię – ten prezent zawsze jest wysoko doceniany. Jako prezent ślubny możemy wybierać z różnych produktów AGD, jak ekspres do kawy czy robot kuchenny.

Powyżej 1000zł

To półka cenowa, która wbrew pozorom nie jest najobszerniejsza, ale za to jest najbardziej ekskluzywna. Prezenty z tej grupy będą odpowiednie na takie okazje jak ślub czy pierwsza komunia, lub też jako prezent bożonarodzeniowy. Dla młodszych za takie pieniądze możemy wybierać wśród elektroniki, takiej jak smartfon, laptop czy smartwatch lub kamera sportowa. Dla dorosłych istnieją bardzo ciekawe opcje zakupu luksusowego weekendu w spa dla dwóch osób albo profesjonalna sesja zdjęciowa.

Jak widać pomysłów na prezent istnieje bardzo dużo, a ostateczny wybór zależy od nas i tego, co najbardziej ucieszy osobę obdarowywaną. Czasem wystarczy bukiet czerwonych róż i czekoladki.